Sıkça Sorulan Sorular

Eczastok nedir?

Eczastok, eczacıların reçeteli ilaç, tüketici sağlığı ürünleri, medikal cihaz ve kozmetik ürünlerini ecza ve ıtriyat depolarından çok avantajlı koşullarda satın alabildiği bir platformdur.

Eczastok’a kimler üye olabilir?

Eczastok’a sadece GLN numarasına sahip, “serbest eczacılık” yapan eczacılar üye olabilir.

Eczastok’ta kimler satış yapabilir?

Eczastok’ta sadece “kurumsal ecza depoları” ve “eczanelere satış yapan ıtriyat depoları” satış yapabilir.

Daha önce hiç alışveriş yapmadığım bir ecza deposundan sipariş verebilir miyim?

Evet, kolayca siparişinizi verebilirsiniz. Siparişiniz onaylandıktan sonra sipariş detayınızda e-fatura ve İTS aktarımı için gerekli bilgiler ilk defaya mahsus olarak ekleniyor. Sonraki siparişlerinizde ise direkt e-fatura ve İTS aktarımını yapabilirsiniz.

İTS aktarımı tüm Türkiye’ye oluyor mu? Yoksa sadece şehir içi mi?

Eczastok.com’da ilaç satış yapan firmalar aktif ve resmi ecza depolarıdır. Ecza depoları, tüm Türkiye’ye şehir fark etmeksizin İTS aktarımı yapabilirler.

Birim fiyattan alışveriş nedir?

Bir ürünün MF’li şartı 10+3 ise 1 tane bile sepete ekleseniz 10+3 MF şartından alıyormuş gibi indirimli alabilirsiniz. Daha fazla kâr etmek için stok maliyetine girmenize gerek yoktur. 1 tanede de 13 tanede de aynı indirimi alabilirsiniz.

“Muadil Kıyaslama” nedir?

İlgilendiğiniz ilacın SGK ödenen muadillerini tek tuşla listeleyebilir, muadil ilaçlar arası “fiyat farkı” ve “kamu ödenen” fiyatları gibi kritik bilgileri kolayca görebilirsiniz. Böylece satın almayı düşündüğünüz muadil ilacın “fiyat farkı” olup olmadığını ve “kamu ödemesi”nin ne kadar olduğunu en başta kontrol edebilir, eczanenizde sürpriz ile karşılaşmazsınız.

Eczastok’ta aradığım ürünü nasıl bulabilirim?

Eczastok’a giriş yaptıktan sonra sayfanın üst kısmında yer alan arama çubuğuna aradığınız ürünün ismini veya barkodunu yazarak ilgili ürüne ulaşabilirsiniz. Ayrıca eczacılarımız tarafından hazırlanan detaylı ürün kategorilerinden aradığınız ürüne ve muadillerine ulaşabilirsiniz.

Eczastok güvenli midir?

Eczastok, eczacılar tarafından eczacılar için geliştirilmiş bir platformdur. Eczastok üzerinden bireysel, ticari, banka ve sanal kartlarınız ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Eczastok ödeme sayfası 256 bit yüksek korumalı SSL, PCI-DSL sertifikaları ile koruma altındadır. Bu yüksek güvenlikli koruma sertifikalı sistemlerin kullanılması müşterilerinizin kart bilgilerinin ya da şifrelerinin çalınmasını engeller ve güvenli bir online alışveriş deneyimi yaşaması sağlar.


VisaMaster CardpciComodo SSL

Siparişimle ilgili problem yaşarsam ne yapmam gerekir?

Eczastok, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak adına sadece kurumsal ecza ve ıtriyat depoları ile çalışmaktadır. Bu sebeple verdiğiniz sipariş aynı gün içerisinde kargoya verilir ve güvenli bir şekilde paketlenir. Buna rağmen siparişinizle ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda 0850 304 22 90 (Mutlu Eczacı Hattı) üzerinden bizi arayabilir veya [email protected] adresine mail atabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.

Ne kadar kargo ücreti öderim?

Eczastok’ta satış yapan depolar ücretsiz kargo tutarlarını ve belirtilen ücretsiz kargo tutarlarının altında yaptığınız her alışveriş için ödemeniz gereken ücreti kendileri belirlemektedir. Eczastok’tan aldığınız ürünlerde kargo firmasına ekstra bir ödeme yapmanız gerekmez.